SoDA

Nieograniczony potencjał przyszłości IoT — DoConnect Case Study

Ilekroć ludzie pytają mnie o znaczenie Internetu Rzeczy (z ang. Internet of Things — IoT), posługuję się własnym przykładem zdefiniowanym dla osób nietechnicznych: obiekty fizyczne to czujniki komunikujące się z chmurą (miejscem wyposażonym w oprogramowanie) przez Internet. Po odebraniu danych przez chmurę oprogramowanie je przetwarza i decyduje się działać na urządzeniach fizycznych, bez ingerencji człowieka.

W dzisiejszych czasach jesteśmy otoczeni IoT każdego dnia: czy to w naszym domu (bezprzewodowe systemy grzewcze, inteligentne urządzenia dbające o nasze bezpieczeństwo), nasze samochody (system aktualizacji bezprzewodowych sprawia, że ​​nie musimy iść do dealera po każdą aktualizacja aktualizację oprogramowania) lub nasze biura (uruchamianie określonych działań na podstawie godzin wejścia i wyjścia pracowników).

Jednak myśląc szerzej i z perspektywy ludzi związanych z tworzeniem oprogramowania, przyszłość IoT może być nieograniczona. Postępy w dziedzinie Internetu przemysłowego zostaną przyspieszone dzięki zwiększonej sprawności biznesowej i ekonomicznej, sztucznej inteligencji (AI) oraz zdolności do wdrażania zautomatyzowanych i zabezpieczania różnorodnych przypadków użycia na dużą skalę. Nie chodzi tylko o udostępnienie miliardów urządzeń jednocześnie, ale także o wykorzystanie ogromnych ilości danych, które mogą z łatwością zautomatyzować procesy biznesowe w każdej branży. Nowe firmy będą ponadto podejmować decyzje oparte na informatyce i danych, otwierając zupełnie nowe źródła przychodów.

W DO OK, uważamy, że oprogramowanie jest siłą transformacyjną, która ostatecznie doprowadzi do tego, że wszystkie rzeczy będą zasilane, digitalizowane i połączone, by uzyskiwać lepsze wyniki biznesowe i poprawiać komfort życia ludzi. IoT odnosi się do urządzenia, które przesyła dane przez sieć, która generuje niewyobrażalne ilości danych. Wiele organizacji nie ma pojęcia, jak zarządzać taką ilością danych i jak dane mogą mieć wpływ na ich decyzje i przyszłość ludzi, jeśli będą je właściwie wykorzystywać. Ponadto żadna organizacja nie zignoruje tych danych, jeśli będąc dotyczyły ich klientów oraz ich danych osobowych. Dlatego stworzyliśmy DoConnect dla menedżerów małych i średnich przedsiębiorstw, aby pomóc zarówno w utrzymaniu ciągłości biznesowej, jak i zwiększeniu celów wydajności operacyjnej. Zbudowaliśmy platformę, która łączy ludzką sztuczną inteligencję z uczeniem maszynowym, aby dostarczać istotnych informacji zebranych z pokrywających się branż. Działania te będą cenną wiedzą, aby wzmocnić pozycję pracowników, wydajność aktywów, efektywność opieki zdrowotnej, zarządzanie ryzykiem lub zgodnością, i wszędzie tam, gdzie potrzebna jest zaawansowana analiza danych i zdalna kontrola. Firmy mogą w ogóle nie potrzebować Big Data, ale to, czego często potrzebują menedżerowie to oparta na faktach struktura dla ich biznesu, aby wspierać decyzje.

Rozwiązanie DoConnect wspiera m.in. firmy działające w obszarze inteligentnych domów, bezpieczeństwa w budynkach mieszkalnych czy finansów. Wspierając i współtworząc rozwiązania zmieniające życie, jesteśmy świadomi odpowiedzialności obejmującej określone obszary w IoT oraz wpływu na funkcjonowanie firm, z którymi współpracujemy, a także wartości, jaką otrzymują użytkownicy końcowi. Dzięki inteligentnym grzejnikom podłączonym do naszego rozwiązania IoT oszczędza się energię i pieniądze, a ostatecznie ogranicza nadmierne ogrzewanie mieszkań. Wysoce zaawansowany multisensor, który wykrywa dym, ruchy, temperaturę i wilgotność poprzez przesyłanie danych za pośrednictwem DoConnect, podnosi jakość życia i bezpieczeństwo w dużych budynkach mieszkalnych. Tradycyjna skarbonka zyskuje nowy cyfrowy wymiar, pomagając dzieciom i dorosłym rozmawiać o pieniądzach i tworzyć dobre nawyki oszczędzania od najmłodszych lat. DoConnect to oparta na faktach platforma IoT Cloud, w której tysiące ekspertów ds. Urządzeń gromadzą rozproszone informacje, układając je w kompletny obraz danej działalności.

Tomasz Honsza, Project Leader & Authorized Signatory w DO OK

Najnowsze artykuły

Najnowsze artykuły

Case study Cańbi: W jakim celu mierzyć produktywność programistów?

Case study BlueRider.Software: Authentic Authism, czyli jak zrozumieć autyzm dzięki technologii

LinkedIn partnerem SoDA. Dołącz do nowego cyklu webinarów