Wybierz polskie IT!

O projekcie Engineered in Poland

Engineered in Poland to projekt zainicjowany przez SoDA, a jego celem jest promocja polskiego IT na arenie międzynarodowej.

Większość firm technologicznych już teraz outsourcuje swoje usługi za granicą. Dzięki temu mogą się rozwijać, realizować nowe projekty, a także zwiększyć skalę swojej działalności.

Polskie firmy wielokrotnie udowodniły, że są gotowe sprostać potrzebom klientów z całego świata. Jako Organizacja zrzeszająca ponad 200 firm IT, od lat przyglądamy się innowacyjnym pomysłom i projektom, które wyszły spod rąk polskich specjalistów.

Właśnie dlatego wierzymy w potencjał naszej branży i pokazujemy jej dokonania za granicą.

Idea projektu

Idea projektu

Engineered in Poland promuje polskich specjalistów oraz rodzime projekty, pokazując potencjał Polski jako wiodącego kraju do outsourcingu usług IT. Dzięki działaniom PR, realizowanym wraz z lokalnymi agencjami mediowymi, pokazujemy przykłady innowacyjnych produktów i usług programistycznych skrojonych na miarę przez inżynierów z polskich firm.

Unikalny zestaw cech i umiejętności

Trzeba przyznać, że Polacy (w tym polscy programiści) wyróżniają się na tle mieszkańców pozosstałej części Europy. Charakteryzuje nas m.in. dokładność i skrupulatność, konsekwencja i motywacja do pracy oraz zdolnośc kombinowania i radzenia sobie z problemami. Ten zestaw cech w połączeniu z wiedzą i doświadczeniem daje gwarancję sukcesu.

Trzymamy rękę na pulsie

Branża IT jest jednym z najszybciej rozwijających się sektorów na świecie, także w Polsce. W 2022 roku zarejestrowanych było ponad 130 tysięcy aktywnych polskich firm z branży IT.

Rozumiemy potrzeby i znajdujemy rozwiązania

Polskie projekty są nowatorskie i dopasowane do aktualnych potrzeb i uwarunkowań. Ponadto lokalizacja (strefa czasowa GMT + 2), bliskość kulturowa i bliskość głównych europejskich centrów finansowych ułatwiają kontakt i codzienną pracę zdalną.

Outsourcing IT? Pomyśl o Polsce

Outsourcing IT

Dobre, bo polskie

Dzięki zaawansowanym badaniom polscy programiści tworzą jedne z najbardziej imponujących programów w branży, oferując bezbłędną infrastrukturę IT najwyższej jakości.

Bliskość do centrum światowego biznesu

Polska jest prawdopodobnie najlepszym miejscem outsourcingu na świecie, jeśli chodzi o bliskość ważnych dla biznesu miejsc.

Lokalizacja

Dzięki dogodnej lokalizacji podróżowanie do i z Polski jest proste. Polska dzieli również strefy czasowe z wieloma krajami europejskimi, dzięki czemu komunikacja między firmami jest łatwa i wygodna.

Bezpieczeństwo

Polska bardzo poważnie traktuje regulacje i bezpieczeństwo. Dowodem na to jest fakt, że Polska jako pierwsza wprowadziła przepisy RODO, które obecnie obowiązkowe są we wszystkich krajach Unii Europejskiej.

Umiejętności miękkie

Polska zajmuje 16. miejsce na 100 krajów w rankingu znajomości języka angielskiego. Nasi rodacy uzyskali ocenę „high proficiency” – drugą najwyższą z przyznawanych krajom w tym rankingu.

Zwinnie i sprawnie

Programowanie zwinne to nasza specjalność. Polska często bywa gospodarzem najważniejszych wydarzeń Agile, dzięki czemu zespoły mogą doskonalić się w tej technologii.

Edukacja od pierwszych kroków

Polscy programiści należą do najmłodszych na świecie, którzy rozpoczynają naukę kodu. Zależy nam na zapewnieniu młodym ludziom odpowiedniej edukacji cyfrowej, która przygotuje ich do pracy w IT.

Stabilna gospodarka

Polska oferuje znacznie niższe koszty pracy w porównaniu z sąsiednimi krajami. Dzięki temu, outsourcing jest opłacalny i łątwo dostępny dla firm technologicznych.

Różnorodność

Polska nieustannie dąży do zwiększenia liczby kobiet w branży technologicznej. Wśród firm członkowskich SoDA coraz bardziej popularne stają się programy edukacyjne i szkoleniowe dla przyszłych specjalistek IT.

Case studies

Publikacje

Why are Ransomware Profits Falling?

The rise of ransomware: steps to increase your cybersecurity

How cloud computing can help businesses in the current financial climate?

O SoDA

SoDA to związek polskich firm technologicznych, działający od 2018 r. Obecnie zrzesza ponad 200 firm o kapitale polskim i zagranicznym, działających na terenie całego kraju i zatrudniających ponad 47 000 pracowników.

Poprzez prowadzenie badań i analiz, a także organizację szkoleń, webinarów i spotkań networkingowych, rozwija współpracę i wymianę wiedzy pomiędzy firmami członkowskimi oraz promuje Polskę jako wiodący światowy rynek w dziedzinie wytwarzania oprogramowania i usług IT.

SoDA

Kontakt

Kontakt

Marta

Marta Kępa

Executive Director

Angelika S

Angelika Siudzińska

Marketing Manager

Our Social media

Video

Zobacz nasz najnowszy film

SoDA wchodzi na wyższy poziom!

Wielkie święto w naszej organizacji – mamy już 200 firm członkowskich, które razem z nami chcą się rozwijać oraz wymieniać wiedzą i cennymi doświadczeniami!

Randlab dołączył do SoDA jako 200. firma i z tej okazji przygotowaliśmy dla Was gamingową niespodziankę!

Zapisz się do Newslettera