SoDA

W polowaniu na kruczki — Public Advocacy i prawo z SoDA

Komitet Public Advocacy to jeden z najprężniej działających Komitetów w SoDA. Dzięki jego aktywnościom firmy mogą m.in. być na bieżąco ze zmianami w przepisach prawnych oraz mogą uzyskać wsparcie w zakresie prawnym. Głównym zajęciem Komitetu jest reprezentacja branży IT, poprzez spotkania z instytucjami publicznymi i przedstawicielami rządu, o czym wspomina Konrad Gierula, Radca Prawny, Luxoft Poland Sp. z o.o.:

SoDA aktywnie bierze udział w tworzeniu nowego polskiego prawa oraz reprezentowaniu środowiska biznesowego firm IT w kontaktach z urzędami każdego szczebla oraz agencjami rządowymi. W poprzednim roku jak najlepiej wspominam współpracę pomiędzy specjalistami z naszej Spółki a SoDA podczas konsultacji publicznych związanych przede wszystkim z nowymi przepisami o pracy zdalnej, sygnalistach, cudzoziemcach a nade wszystko o Polskim Ładzie. SoDA doskonale rozpoznaje nastroje branży IT i pomaga w ich wyrażeniu w kontaktach z organami administracji. Ponadto, cenię sobie liczne specjalistyczne spotkania organizowane przez SoDA, a prowadzone przez kancelarie prawnicze współpracujące z SoDA.

Oprócz powyżej wspomnianych aktywności, Komitet Public Advocacy w SoDA:
⚖️ Monitoruje i konsultuje wszelkie dokumenty strategiczne związane z finansowaniem dla sektora IT;
⚖️ Ma dostęp do informacji rynkowych i bieżących raportów;
⚖️ Konsultuje zmiany legislacyjne;
⚖️Jest w stałym kontakcie z PAIH, MSZ oraz GovTech w celu dalszego rozwijania i usprawniania programu Poland Business Harbour.

Czym Komitet zajmuje się aktualnie?

Public Advocacy SoDA

Śledź nasze kanały by być na bieżąco ze zmianami prawnymi oraz spotkaniami w ramach Public Advocacy.

Najnowsze artykuły

Najnowsze artykuły

Case study Cańbi: W jakim celu mierzyć produktywność programistów?

Case study BlueRider.Software: Authentic Authism, czyli jak zrozumieć autyzm dzięki technologii

LinkedIn partnerem SoDA. Dołącz do nowego cyklu webinarów