SoDA

SoDA jako głos branży. Jak reprezentujemy polski sektor IT?

Poprzednie artykuły dotyczące benefitów dołączenia do SoDA z pewnością dały wam moc informacji o tym, jak aktywnie czerpać, to co najlepsze z tak dużej struktury w swojej organizacji. Dziś przyszedł czas, aby szerzej opowiedzieć o kolejnym filarze naszej działalności, a mianowicie o reprezentacji branży IT w mediach — polskich, jak i zagranicznych. SoDA aktywnie uczestniczy w wielu wydarzeniach dla branży i reprezentuje wspólny głos IT w Polsce, jak i poza krajem.

Pomiędzy permanentnym networkingowaniem i fuzją doświadczeń, kontaktów oraz niezliczonej ilości uśmiechów trzymamy rękę na pulsie i zawsze wiemy, co piszczy w trawie, zwanej IT.

O roli SoDA jako głosu branży w mediach kilka słów powiedział Jacek Kwaśniewski z Eengine:

“Bycie firmą stowarzyszoną w SoDA daje nam nie tylko możliwość współpracy i wymiany doświadczeń z innymi polskimi Software House’ami, ale również realną możliwość reprezentowania nas samych i całej organizacji SoDA w mediach związanych z naszą branżą. W zeszłym roku SoDA stworzyła mojej firmie możliwość zaprezentowania kultury naszej organizacji i podejścia do rekrutowania w branży IT na evencie Hot Zlot organizowanym przez Wirtualną Polskę, co realnie przełożyło się na zwiększenie spływu aplikacji do EENGINE.”

Dzięki temu, że dynamicznie reagujemy na zmiany w prawie, nowe trendy, jak i potrzeby firm członkowskich możemy wypowiadać się na ogólnopolskiej oraz międzynarodowej arenie jako jeden wspólny głos. Jakie podejmujemy działania?

Współpraca z polską i brytyjską agencją PR

Nasz komitet marketingu cały czas współpracuje z polskimi, jak i zagranicznymi agencjami public relations, które wspierają nas w tworzeniu spójnych i merytorycznych komunikatów, m.in. do organizacji rządowych, czy potencjalnych klientów firm członkowskich SoDA. Brytyjski powiew świeżości w komunikacji oraz zagraniczne wsparcie pozwala nam także na tworzenie informacji prasowych, jak i krótkich komunikatów, które przydają się firmom członkowskim w zarządzaniu organizacją.

Informacje prasowe

Jesteśmy w stałym kontakcie z branżowymi, topowymi redakcjami w Polsce, które chętnie piszą o naszych sukcesach jako społeczności SoDA, a także współdzielą naszą wiedzę o trendach w branży IT, jak i aktualnych wyzwaniach — a tych wciąż nie brakuje. Dzięki współpracy z redakcjami możemy dzielić się z zainteresowanymi swoim know-how, a także tworzyć wizerunek eksperta w branży.

Jasne i merytoryczne komentarze dla branży

Cieszy nas to, że organizacja SoDA jest coraz częściej postrzegana jako wspólny głos IT. Otrzymujemy liczne zaproszenia do udzielenia komentarza w tematach związanych z branżą, a także Public Advocacy oraz w kwestiach prawno-ekonomicznych. Członkowie naszego komitetu prawnego z ogromną dbałością przygotowują merytoryczne komunikaty, które poruszają najważniejsze zagadnienia w branży i jednocześnie zachęcają do dyskusji.

Engineered in Poland

Jesteśmy dumni, że możemy reprezentować polskich, doświadczonych programistów oraz software house za granicą. Realizujemy projekt Enginnered in Poland, którego głównym założeniem jest promocja polskiego oprogramowania oraz potencjału programistycznego. Polscy programiści należą do światowej czołówki pod względem umiejętności technicznych, znajomości języka angielskiego oraz elastyczności wobec potrzeb klienta. Projekt realizowany jest we współpracy z brytyjską agencją PR.

Współpraca z mediami

Co roku organizujemy wiele spotkań networkingowych, a także konferencję SoDA dla branży IT. Na naszych wydarzeniach pojawiają się lokalne, branżowe oraz największe, ogólnopolskie media, takie jak Forbes, Rzeczpospolita, czy Wirtualna Polska. Cenimy sobie współpracę z redakcjami i dziennikarzami. Za pomocą serwisów możemy dzielić się wiedzą i efektami spotkań z przedstawicielami branży.

Chcesz być z nami na bieżąco? Zachęcamy do śledzenia newslettera oraz naszych kanałów social media!

Najnowsze artykuły

Najnowsze artykuły

SoDA AI #3: AI a deepfake. Czy można wierzyć we wszystko i jak uchronić się przed oszustwem?

Great Place To Work 2023. Firmy SoDA wśród laureatów

Wywiad z pentesterem. Wyzwania i zagrożenia dla cybersecurity w erze AI