SoDA

Rozwiązania Microsoft Azure dostarczone przez Future Processing — krok w kierunku transformacji cyfrowej

O chmurze słyszymy od prawie dwudziestu lat. W tym czasie liczba firm korzystających z tego rozwiązania drastycznie wzrosła, a według prognoz firmy Gartner do 2022 roku w chmurze znajdzie się 75% centrów danych. To imponujące liczby, a wydarzenia 2020 roku potwierdziły, że jest to kierunek, w którym powinny rozwijać się organizacje chcące zapewnić swoim klientom usługi najwyższej jakości.

Chmura jest również jedną z pierwszych usług, o których myślimy rozważając transformację cyfrową biznesu. Bazujące na niej rozwiązania pozwalają firmom sprostać aktualnym oczekiwaniom rynku oraz zoptymalizować wewnętrzne procesy.

Azure dla Fintech

Chmura dla branży finansowej? Oczywiście! Według przewidywań firmy Deloitte to właśnie chmura będzie jedną z najbardziej popularnych technologii wdrażanych do systemów bankowych przed 2030 rokiem.

Firmą, która znacząco zyskała na transformacji cyfrowej jest Demica — lider na rynku usług związanych z dostarczaniem rozwiązań do zarządzania kapitałem obrotowym dla wielkich przedsiębiorstw i instytucji finansowych. Przy wykorzystaniu szeregu najnowszych technologii firmie udało się stworzyć potężną, intuicyjną platformę SaaS, która łączy 500 korporacji w 35 krajach z 50 bankami na całym świecie, obracając ponad 16 mld dolarów.

Specjaliści Future Processing sprecyzowali wymagania nowej funkcjonalności oraz zaproponowali najlepsze rozwiązanie technologiczne. Zespół projektowy rósł stopniowo, a jego członkami byli programiści, architekci rozwiązań, inżynierowie danych, analitycy biznesowi oraz projektanci UX.

Infrastruktura Demica czerpie z możliwości jakie niosą ze sobą rozwiązania chmurowe oparte o Microsoft Azure. Jej wysoka wydajność pozwala na przetwarzanie ponad 100 milionów faktur dziennie zapewniając przy tym bezpieczeństwo danych.

Dostęp do rzetelnych usług najwyższej jakości oraz najnowszych rozwiązań technologicznych obejmujących chmurę, pozwoliły Demice podejmować dynamiczne decyzje i wyróżnić się na tle konkurencji na rynku kapitałów obrotowych.

Azure dla przemysłu w mniej niż 100 dni

Chmura to także idealne rozwiązanie dla przemysłu. Z jednej strony zapewnia bezpieczeństwo danych, z drugiej umożliwia nieograniczony dostęp do danych wszystkim w organizacji, znacznie poprawiając przepływ informacji oraz przyśpieszając wewnętrze procesy. Dowód? Stworzony dla Linde i opracowany na zamówienie system wspierający usługę współkorzystania z samochodów. I to wszystko w mniej niż 100 dni.

Grupa Linde jest światowym liderem w obszarze gazów i instalacji przemysłowych, zatrudniającym około 65 500 pracowników w ponad 100 krajach na całym świecie oraz właścicielem projektu BeeZero.

Początkowo firma była zainteresowana jedynie opracowaniem modułów, które zostałyby zintegrowane z istniejącym gotowym rozwiązaniem, w celu stworzenia struktury hybrydowej. Z czasem jednak plan uległ zmianie i zdecydowano się na wprowadzenie niestandardowego systemu, który obsługiwałby wszystkie obszary działalności BeeZero®, stworzonego od podstaw przez Future Processing.

Konieczność stworzenia szytego na miarę systemu oznaczała potrzebę skorzystania z usługi analizy i projektowania (Analysis and Design). Produktem końcowym prac była koncepcja spersonalizowanego systemu do zarządzania usługą carsharingu, obejmująca zaplecze, stronę internetową BeeZero.com oraz mobilne aplikacje klienckie dla systemów iOS i Android.

Zastosowane rozwiązania, w tym rozwiązania chmurowe, pomimo wyższego poziomu wykorzystania samochodów pozwoliły na 99% spadek problemów związanych z nawigacją GPS, których doświadczali klienci w pierwszym miesiącu korzystania z aplikacji oraz o 50–60% spadek kosztów serwisowania samochodów.

Azure dla transportu, czyli chmura a parkometry

Kolejny ciekawy projekt, zrealizowany w oparciu o Azure powstał dla firmy Flowbird — największego na świecie producenta parkometrów.

Flowbird korzysta z terminali, aplikacji mobilnych i świadczy usługi, z których korzysta ponad 100 milionów użytkowników. Współpraca Flowbird z Future Processing trwa od 2008 roku i obejmuje wsparcie zróżnicowanych jednostek biznesowych Klienta.

Zespoły Future Processing dostarczyły oprogramowanie dla systemu biletowania sieci transportu zbiorowego składającego się z konsoli, kasowników, maszyn sprzedających bilety, urządzeń kontroli i złożonego systemu back office. To właśnie oparcie rozwiązania na możliwościach jakie niesie ze sobą chmura pozwoliło sprostać oczekiwaniom biznesowym firmy Flowbird oraz ich klientów zlokalizowanych na całym świecie.

Liczba projektów bazujących na rozwiązaniach chmurowych realizowanych przez Future Processing stale rośnie. Jest to ściśle związane z ewolucją jaką przechodzą firmy chcące wyjść naprzeciw potrzebom swoich klientów w czasie, gdy coraz więcej usług realizuje się zdalnie. Chmura daje ogromne możliwości niezależnie od branży oraz lokalizacji biznesu, pozostając kluczem do transformacji cyfrowej.

Jarosław Kacprzak
PR Manager, Future Processing

Najnowsze artykuły

Najnowsze artykuły

Rusza Wakacyjna Promocja SoDA

SoDA Mastermind – rusza nowy projekt ekspercki SoDA

Apel SoDA do Prezesa Rady Ministrów