SoDA

Jedna składka członkowska w SoDA — duża oszczędność dla firmowego budżetu i korzyści dla całego zespołu

W SoDA skupiamy się na tym, aby firmy członkowskie mogły czerpać jak najwięcej z możliwości i rozwiązań, które oferujemy. Bez względu na to, czy wasz software house zatrudnia 10 osób, czy 100 — w ramach jednej, rocznej opłaty członkowskiej każdy z teamu może korzystać z wiedzy oraz licznych ofert zniżkowych. To nie tylko szansa na networking, ale także dostęp do całego wachlarza korzyści!

Szkolenia i praktyczne materiały dla specjalistów

Dzięki dostępowi do platformy SoDA Academy oraz możliwości uczestniczenia w webinarach online całe zespoły HR, marketingowe, czy sprzedażowe mogą zyskać nową wiedzę, m.in. w zakresie najnowszych trendów, czy największych wyzwań w branży IT.

Platforma SoDA Academy powstała z myślą o rozwoju wiedzy firm członkowskich. Aktywnie angażujemy się w branżę IT i zbieramy cenne know-how, aby było dostępne w przystępnej i intuicyjnej formie online. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Managerowie i specjaliści zainteresowani zarządzeniem zasobami ludzkimi mogą korzystać z materiałów dot. skutecznej rekrutacji, employer brandingu, czy kultury organizacyjnej.

Na platformie SoDA Academy nie brakuje inspirujących materiałów w zakresie skalowania biznesu, czy wystąpień publicznych. Na platformie dostępne są badania i raporty opracowane przez SoDA oraz branżowe insighty dotyczące rynku software house. Udostępniliśmy także materiały naszego komitetu Public Advocacy — prezentacje dot. Polskiego Ładu, Poland Business Harbour, a także ulg oraz dotacji. W sekcji Legal dostępne są również przydatne i aktualne wzory umów, np. RODO.

Korzystne oferty i partnerstwa dla firm

Rozwój firmy wiąże się z wieloma kosztami, dlatego dla wszystkich firm członkowskich mamy szereg zniżek, partnerstw i ofert specjalnych. Współpracujemy z takimi usługodawcami jak FOTC, Deviniti, Medicover, Innergo, Infiniti Brokerzy Ubezpieczeniowi. Członkowie SoDA chętnie korzystają ze zniżek na usługi Google Workspace, Google Cloud Platform, licencje Atlassian, pakiety medyczne i dedykowane oferty ubezpieczeniowe. Popularne są także specjalne oferty zniżkowe na sprzęt komputerowy i akcesoria Apple oraz możliwość umieszczenia software house w katalogu Clutch.

Firmy członkowskie mogą także korzystać z wiedzy merytorycznej, m.in. IT Ukraine Association, Silicon Saxony, PAIH, Swiss Chamber Poland, czy Netherlands Polish Chamber of Commerce. Wszystkie te partnerstwa mają na celu wymianę know-how w zakresie promocji polskich programistów i branży IT za granicą. Prężnie działamy, m.in. podczas targów Stockholm Tech Live, czy British IT Forum.

Oszczędność dla budżetu rekrutacyjnego

Jednym z najlepszych benefitów w ramach członkostwa w SoDA jest dostęp do ławeczki IT. Przygotowaliśmy przestrzeń dla firm członkowskich, które poszukują pracownika do swoich zespołów projektowych. Jak to działa? Ławeczka to tzw. pożyczanie sobie pracowników, czyli wzajemne dzielenie się doświadczonymi specjalistami.

Ideą ławeczki jest przede wszystkim możliwość finalizowania projektów w wyznaczonym terminie przy pomocy dodatkowych osób w zespole, a także wsparcie dla budżetu przedsiębiorców, którzy aktualnie nie mają otwartych projektów w swoim software house, a nie chcą tracić pracowników. Ławeczka w SoDA jest traktowana jako bufor bezpieczeństwa oraz możliwość rozwoju. Pracownicy, którzy oczekują na ławeczce szybko dołączają do nowych projektów i zarabiają, a managerowie mogą spokojnie i bez stresu przygotowywać strategię działania, aby znaleźć nowych klientów i nawiązać solidną współpracę.

Na kanałach komunikacyjnych SoDA firmy członkowskie przy okazji bardzo chętnie dzielą się cenną wiedzą w zakresie trudnych tematów zatrudnienia. Często dyskutują o możliwościach skalowania firmy, zatrudnieniu w ramach umowy B2B, czy korzyściach pracy zdalnej. Software house’y łączą siły i wspólnie zdobywają klienta. Dzięki takim działaniom wzmacniają polski rynek IT i działają długofalowo.

Ławeczka jest dużą oszczędnością dla budżetu firm, ponieważ zmniejsza koszty procesu rekrutacyjnego — w wielu przypadkach firmy nie muszą dodawać wielu ogłoszeń na portalach z pracą w branży IT, a dzięki skutecznemu systemowi rekomendacji managerowie mogą szybko zapoznać się z CV oraz portfolio kandydata do pracy.

Członkostwo w SoDA to szansa na dynamiczny rozwój biznesu i pracowników. Dzięki jednej składce możesz zbudować bazę kontaktów, korzystać z merytorycznej wiedzy, a także zaoszczędzić zasoby, przeznaczane dotąd na długotrwałe poszukiwanie doświadczonych pracowników. Dzięki temu polskie software house’y mogą skupić się na skalowaniu projektów bez stresu o czasochłonne procesy rekrutacji, czy tworzenia umów. Już dziś warto dołączyć do nas i czerpać to, co najlepsze w naszej ofercie.

Najnowsze artykuły

Najnowsze artykuły

Apel SoDA do Prezesa Rady Ministrów

AR w e-commerce: perspektywy, przewidywania, stan rynku

Sztuczna inteligencja w samochodach autonomicznych. Wywiad z Kubą Walińskim, CEO w Happy Team