SoDA

Jak SoDA wpływa na rozwój firm członkowskich?

W poprzednich artykułach opowiedzieliśmy o tym jak dzięki SoDA możesz łatwo korzystać z ławeczki, uczestniczyć w spotkaniach branżowych oraz swobodnie kontaktować się z przedstawicielami innych software house’ów z całej Polski. Dziś pokażemy jak korzystanie z pozostałych aktywności SoDA może pomóc w planowaniu rozwoju organizacji.

“SoDA to cenny partner w poruszaniu się po mapie biznesu. Dzięki wsparciu organizacji i jej członków można na bieżąco wymieniać doświadczenia, dyskutować i nawiązywać nowe, znajomości, które często w naszym wypadku owocowały później ciekawymi projektami i współpracy — nie tylko tymi komercyjnymi. Dobrze, że jest takie miejsce w sieci. Cieszymy się, że Devapo jest jej częścią.”

Badania oraz Raporty

W SoDA cały czas śledzimy trendy i sytuację w polskich software house’ów. Regularnie realizujemy takie badania, jak:

Badanie i Raport Płacowy 2024 – coroczne badanie płac w oparciu o realne stawki, nie widełki z ogłoszeń o pracę. Raport bezpłatnie udostępnimy wszystkim firmom SoDA, które wezmą udział w badaniu (cena rynkowa Raportu = 15 tys. PLN). Dokument odpowie na takie pytania, jak:

 • Jak naprawdę zarabia się w IT?
 • Czy swoim pracownikom płacisz mniej/więcej niż inne firmy?
 • Jak wyglądają pensje na poszczególnych stanowiskach dla seniorów, midów i juniorów?
 • Jak wygląda retencja w polskich software house’ach?

Barometr Nastrojów – kwartalna, krótka ankieta pokazująca aktualne problemy i wyzwania firm IT. Od 2024 roku wprowadziliśmy go w nowej, interaktywnej formule!

Analiza ławeczki – miesięczne zestawienie stanowisk najbardziej poszukiwanych i tych, które najczęściej oczekują na zlecenie.

Współpraca z Emerging Europe – wspólne raporty i inicjatywy z organizacją wspierającą rozwój społeczny, gospodarczy i demokratyczny państw Europy Środkowej, Wschodniej i Południowo-Wschodniej, a także krajów Kaukazu Południowego.

 

Webinary i Warsztaty

Webinary i warsztaty SoDA to dobra okazja do zdobycia nowej wiedzy i poszerzenia umiejętności. Do prowadzenia spotkań zapraszamy partnerów i ekspertów z konkretnych obszarów (np. sprzedaży i marketingu w IT, wdrażania i rozwijania technologii Azure, prawa w HR w software house) z zewnętrznych firm. Live webinary i warsztaty online organizowane są regularnie i dzielą się na zamknięte — dedykowane wszystkim pracownikom firm członkowskich i otwarte — dostępne dla wszystkich zainteresowanych.

O korzyściach z warsztatów SoDA wspomina Krzysztof Wojewodzic, CEO Escola,

“Dla mnie największą wartością SoDA jest mierzenie się z tymi samymi problemami, a więc często podobne rozwiązania. Wartością jaką wynoszę z SoDA są liczne szkolenia, np. z Szymonem Negaczem, które pomagają nam dopracować działania sprzedażowe.”

W SoDA organizujemy darmowe warsztaty z zakresu m.in. takich dziedzin jak:

 • szkolenia technologiczne dla programistów,
 • finanse w SH,
 • HR (ławeczka, rekrutacja, employer branding, kultura organizacyjna),
 • prawo (RODO, prawo przedsiębiorcze itd.),
 • zarządzanie firmą i zasobami ludzkimi (leadership, skalowanie biznesu, wystąpienia publiczne),
 • marketing (content marketing, growth marketing, B2B w SH),
 • rynki zagraniczne (DACH, UK, rynek fiński, skandynawski, holenderski, francuski).

Zachęcamy też do zaangażowania się w projekty jako prelegent — skontaktuj się z nami.

SoDA Academy

Większość warsztatów i webinarów jest nagrywana i udostępniana na naszej platformie edukacyjnej — SoDA Academy, która powstała po to, by cała wiedza jaką zebraliśmy w trakcie istnienia naszej organizacji była dostępna w jak najbardziej przystępnej formie dla wszystkich członków SoDA.
Oprócz tego na SoDA Academy można znaleźć prezentacje, podcasty, raporty i inne wartościowe materiały, do których można wrócić w każdej chwili.

Jak korzystać z SoDA Academy?

 1. Wejdź na stronę: https://academy.sodapl.com/login
 2. Zaloguj się do platformy używając swojego konta Slack, powiązanego z workspace SoDA. Jeśli nie masz konta na Slack SoDA — napisz do nas.
 3. Kliknij w temat, który Cię interesuje i przejdź do przeglądania dostępnych materiałów.

Co więcej?

Śledź bieżące inicjatywy i aktywności SoDA, by czerpać ze wszystkich benefitów członkostwa.

 1. Dołącz do Slacka SoDA i poproś o dołączenie Twoich współpracowników — poza deweloperami, swoje kanały dyskusyjne znajdą działy HR, marketingu czy prawa.
 2. Zapisz się do newslettera — jeśli jeszcze nie dostajesz cotygodniowego mailingu — poinformuj nas, a my dodamy się do grupy odbiorców.
 3. Obserwuj SoDA na Facebooku LinkedIn — tam również informujemy o aktualnościach i nowych ofertach.

Najnowsze artykuły

Najnowsze artykuły

Rusza Wakacyjna Promocja SoDA

SoDA Mastermind – rusza nowy projekt ekspercki SoDA

Apel SoDA do Prezesa Rady Ministrów