SoDA

Jak SoDA umożliwia networking branży IT?

Możliwość networkingu to jedna z cenniejszych wartości dla osób z branży IT. W SoDA networking stanowi filar głównej misji, dlatego umożliwiamy go firmom członkowskim poprzez wydarzenia, spotkania oraz dedykowany Slack. O korzyściach networkingu w SoDA wspomina Piotr Kot, COO Datumo:

“Dzięki SoDA poznałem ludzi, którzy na co dzień mierzą się z podobnymi wyzwaniami co ja. Możliwość dyskutowania na takie tematy, wspólne wymyślanie rozwiązań i czerpanie wiedzy od mądrzejszych ode mnie to jedne z najważniejszych zalet networkingu SoDA. Ponadto udało się także znaleźć nowe współprace!”

Gdzie networkować?

Wydarzenia SoDA to niewątpliwie najlepsza okazja do networkingu. Z myślą o firmach członkowskich utworzyliśmy cykle regularnych spotkań, dedykowanych właścicielom, kadrze zarządzającej lub pracownikom konkretnych działów.

1. SoDA Breakfast — Spotkania dla menedżerów i właścicieli firm w formie śniadania na mieście. SoDA Breakfast odbywają się regularnie w największych miastach Polski: Warszawie, Gdańsku, Krakowie, Poznaniu, Katowicach, Wrocławiu i Bydgoszczy. W trakcie spotkania rozmawiamy o najnowszych trendach i bieżących wyzwaniach w branży IT. To dobra okazja do integracji oraz stworzenia możliwości nowej współpracy. 

Na tego rodzaju wydarzenie możesz przyprowadzić znajomego z firmy spoza SoDA (po wcześniejszej rejestracji miejsca). 

 

Spotkania odbywają się zwykle w czwartki o godz. 8.30.

SoDA Breakfast

2. SoDA Connect — czyli most łączący pracowników tych samych działów, ale różnych firm. Na spotkaniach online rozmawiamy o trendach i wyzwaniach w obszarach HR-owych, marketingowych, prawnych czy sprzedażowych. To świetna okazja, by znaleźć odpowiedzi na trapiące Was pytania, wymienić się doświadczeniem i podejściem do aktualnych problemów, ale też po prostu się poznać. 

Zazwyczaj spotkania odbywają się w środy o godzinie 10.00.

 
SoDA Connect

3. SoDA Conference — to największy sodowy event, który przyciąga nie tylko zdecydowaną większość firm członkowskich, ale też pozostałych miłośników IT. Dwudniowa konferencja łączy możliwość networkingu ogromnej społeczności, skupionej wokół nowych technologii z dużą dawką wiedzy, płynącej ze sceny — wydarzenie uświetniają bowiem wystąpienia ekspertów i praktyków IT. Od zeszłego roku stałym punktem programu jest także Gala Branżowych Nagród SoDA Awards.

4. Webinary i szkolenia SoDA — mogą w nich uczestniczyć wszyscy pracownicy firm członkowskich SoDA. Odbywają się cyklicznie i dotyczą dziedzin wykorzystania technologii Azure, zagadnień prawnych czy poradników sprzedażowych i marketingowych. Staramy się też być na bieżąco ze wszystkimi zmianami prawno-ekonomicznymi, jakie mogą zainteresować polskie software house’y. W tym celu współpracujemy z zaufanymi kancelariami i partnerami, którzy dzielą się wiedzą. 

Slack SoDA

Cała społeczność SoDA, czyli niemal 200 firm IT z całej Polski, może komunikować się na dedykowanym, zamkniętym komunikatorze — Slacku SoDA. W tej przestrzeni każdy może zainicjować własne spotkanie czy rozpocząć dyskusję na konkretnym kanale. To również miejsce na tzw. ławeczkę czyli wymianę pracowników lub leadów. Top 5 kanałów na Slacku SoDA to:

  • #bench_ask/_own — kanały do ogłoszeń związanych z ławeczką,
  • #general — główny, otwarty kanał do ogłoszeń branżowych,
  • #events — kanał dot. ogłoszeń związanych z wydarzeniami SoDA,
  • #legal — kanał dedykowany kwestiom prawnym,
  • #q&a — kanał do luźnych pytań, niekoniecznie związanych z branżą IT.

Wśród 200 firm znajduje się ponad 50 000 pracowników, w których drzemie ogromny potencjał wiedzy i doświadczeń. Warto z niego skorzystać, m.in. podczas jednego ze spotkań SoDA.

O wszystkich spotkaniach informujemy w newsletterze info SoDA oraz na Slacku na kanale #events. Chcesz otrzymywać newsletter SoDA? Napisz do nas!

Najnowsze artykuły

Najnowsze artykuły

Case study Cańbi: W jakim celu mierzyć produktywność programistów?

Case study BlueRider.Software: Authentic Authism, czyli jak zrozumieć autyzm dzięki technologii

LinkedIn partnerem SoDA. Dołącz do nowego cyklu webinarów