SoDA

Jak SoDA umożliwia networking branży IT?

Możliwość networkingu to jedna z cenniejszych wartości dla osób z branży IT. W SoDA networking stanowi filar głównej misji, dlatego umożliwiamy go firmom członkowskim poprzez wydarzenia, spotkania oraz dedykowany Slack. O korzyściach networkingu w SoDA wspomina Piotr Kot, COO Datumo:

“Dzięki SoDA poznałem ludzi, którzy na co dzień mierzą się z podobnymi wyzwaniami co ja. Możliwość dyskutowania na takie tematy, wspólne wymyślanie rozwiązań i czerpanie wiedzy od mądrzejszych ode mnie to jedne z najważniejszych zalet networkingu SoDA. Ponadto udało się także znaleźć nowe współprace!”

Gdzie networkować?

Wydarzenia SoDA to niewątpliwie najlepsza okazja do networkingu. Z myślą o firmach członkowskich utworzyliśmy cykle regularnych spotkań, dedykowanych właścicielom, kadrze zarządzającej lub pracownikom konkretnych działów.

1. SoDA Locals — zamknięte, ekskluzywne spotkania dla właścicieli i kadry zarządzającej firm zrzeszonych w SoDA. Projekt ma na celu ułatwić dotarcie do firm o podobnych wyzwaniach i wymianę doświadczeń. SoDA Locals Live odbywa się raz na kwartał (dla każdej z grup) w większych miastach danego regionu. Uczestnicy mają okazję do matchmakingu i wymiany potrzeb, które mogą zostać zaspokojone dzięki pomysłom bądź rozwiązaniom innej firmy. Networking i długie rozmowy dopełnia często dobre jedzenie i niepowtarzalny klimat miejsca, wybieranego spośród topowych lokali na mapie miasta. Równie często (a docelowo nawet częściej niż raz na kwartał) organizowane jest także SoDA Locals Online. Każde ze spotkań ma wówczas określony temat wiodący i moderatora, którym jest zwykle jeden z uczestników.

2. SoDA Connect — to nowa inicjatywa, która powstała z myślą o pracownikach firm członkowskich. Spotkania łączą specjalistów większych działów, takich jak HR czy Marketing ze wszystkich firm, będących w SoDA i umożliwiają dzielenie się doświadczeniem i czerpanie z porad innych.

Wydarzenia odbywają się regularnie, raz na kwartał, mają przewodni temat dyskusji i są moderowane przez ochotników, czyli szefów lub pracowników działów różnych software house’ów.

SoDA Connect

3. SoDA Conference — to największy sodowy event, który przyciąga nie tylko zdecydowaną większość firm członkowskich, ale też pozostałych miłośników IT. Dwudniowa konferencja łączy możliwość networkingu ogromnej społeczności, skupionej wokół nowych technologii z dużą dawką wiedzy, płynącej ze sceny — wydarzenie uświetniają bowiem wystąpienia ekspertów i praktyków IT. Od zeszłego roku stałym punktem programu jest także Gala Branżowych Nagród SoDA Awards.

4. Webinary i szkolenia SoDA — mogą w nich uczestniczyć wszyscy pracownicy firm członkowskich SoDA. Odbywają się cyklicznie i dotyczą dziedzin wykorzystania technologii Azure, zagadnień prawnych czy poradników sprzedażowych i marketingowych. Staramy się też być na bieżąco ze wszystkimi zmianami prawno-ekonomicznymi, jakie mogą zainteresować polskie software house’y. W ślad za tym staramy się organizować spotkania, które na przykład pomogą rozjaśnić zawiłości Polskiego Ładu czy przybliżyć działanie programu Poland Business Harbour.

Slack SoDA

Cała społeczność SoDA, czyli 180 firm IT z całej Polski, może komunikować się na dedykowanym, zamkniętym komunikatorze — Slack SoDA. W tej przestrzeni każdy może zainicjować własne spotkanie czy rozpocząć dyskusję na konkretnym kanale. To również miejsce na tzw. ławeczkę czyli wymianę pracowników lub leadów. Top 5 kanałów na Slacku SoDA to:

  • #bench_ask/_own — kanały do ogłoszeń związanych z ławeczką,
  • #general — główny, otwarty kanał do ogłoszeń branżowych,
  • #events — kanał dot. ogłoszeń związanych z wydarzeniami SoDA,
  • #legal — kanał dedykowany kwestiom prawnym,
  • #q&a — kanał do luźnych pytań, niekoniecznie związanych z branżą IT.

Wśród 180 firm znajduje się ponad 30 000 pracowników, w których drzemie ogromny potencjał wiedzy i doświadczeń. Warto z niego skorzystać, m.in. podczas jednego ze spotkań SoDA.

O wszystkich spotkaniach informujemy w newsletterze info SoDA oraz na Slacku na kanale #events. Chcesz otrzymywać newsletter SoDA? Napisz do nas!

Najnowsze artykuły

Najnowsze artykuły

SoDA AI #3: AI a deepfake. Czy można wierzyć we wszystko i jak uchronić się przed oszustwem?

Great Place To Work 2023. Firmy SoDA wśród laureatów

Wywiad z pentesterem. Wyzwania i zagrożenia dla cybersecurity w erze AI