SoDA

Dlaczego warto być w SoDA? Top 8 benefitów wg firm członkowskich

Początki

Mało kto wie, że SoDA powstała w 2018 roku z inicjatywy właścicieli 10 firm: Codibly, Spyrosoft, Desmart, Iteo, Revolve, Neoteric, Tenderhut, Mobitouch, HeroDot i DO OK. Początki działalności skupiały się wokół potrzeby potrzeby połączenia sił i wymiany doświadczeń, czemu służyć miała tematyczna grupa na Facebooku. Zainteresowanie grupą rosło, a wraz z nim potrzeby jej członków, dlatego networking stopniowo zaczął przybierać formę spotkań na żywo, a następnie lokalnych meet up’ów. Wraz z jesienią przedstawiciele stowarzyszenia zorganizowali pierwsze duże wydarzenie przy Kongresie Małych i Średnich przedsiębiorstw w Katowicach. Tuż po tym padła decyzja o formalizacji grupy jako Organizacji Pracodawców Usług IT, znanej do dziś jako SoDA.

Dziś SoDA tworzy ponad 160 software house’ów z całej Polski, które łącznie zatrudniają niemal 27 000 pracowników. Za codzienne funkcjonowanie organizacji odpowiada 9-osobowy zespół, zajmujący się m.in. onboardingiem i administracją, organizacją wydarzeń oraz webinarów, opracowywaniem raportów branżowych, działaniami public advocacy, public relations, marketingiem czy pozyskiwaniem partnerstw i ofert dedykowanych firmom w SoDA.

Dlaczego SoDA?

Co powoduje, że firmy chcą dołączać do Organizacji? Od samego początku unikalną wartością stowarzyszenia był brak konkurencji i działanie zgodne z dobrymi praktykami, ustalonymi wspólnie z członkami SoDA. Dzięki zamkniętym kanałom Slack i spotkaniom dedykowanym wyłącznie firmom SoDA, każda z nich ma możliwość swobodnej wymiany doświadczeń i porozmawiania o problemach branży. Mniejsze przedsiębiorstwa uczą się od tych większych, a te mogą przyglądać się ścieżce rozwoju największych gigantów, będących w organizacji.

Poza networkingiem, który nadal stanowi podstawę funkcjonowania SoDA, pojawiło się wiele innych projektów, dzięki którym firmy SoDA mogą się rozwijać, poszerzać wiedzę i umiejętności, być na bieżąco z sytuacją prawno-ekonomiczną, a nawet zaoszczędzić.

Jakie są największe benefity, doceniane przez firmy członkowskie?

  1. Ławeczka — czyli wymiana pracowników, na potrzeby konkretnego zlecenia, a także możliwość odstąpienia leadów.
  2. Spotkania branżowe dedykowane różnym grupom w SoDA — od zamkniętych, ekskluzywnych spotkań dla właścicieli firm (SoDA Locals), przez najnowszy projekt SoDA Connect dla menedżerów, aż po otwarte eventy na większą (SoDA Conference) i mniejszą skalę.
  3. Możliwość networkingu z dużą, branżową społecznością ponad 160 firm.
  4. Wsparcie w rozwoju firmy, w postaci cyklicznych szkoleń i dostępu do platformy edukacyjnej dla wszystkich pracowników oraz możliwości wymiany wiedzy i doświadczeń.
  5. Działania SoDA w ramach Public Advocacy i prawa w obszarach dotyczących rynku IT.
  6. Reprezentacja branży w mediach i promocja polskich software house’ów we współpracy z agencją PR.
  7. Brak limitów pracowników, którzy mogą skorzystać z oferty SoDA w ramach jednej składki.
  8. Oszczędność środków, dzięki zniżkom i ofertom specjalnym przygotowanych przez partnerów SoDA.

Najbliższe tygodnie poświęcimy na bliższe przybliżenie Wam aktywności SoDA oraz korzyści, płynące z członkostwa w organizacji. Stay tuned!

SoDA top benefity

Najnowsze artykuły

Najnowsze artykuły

Case study Cańbi: W jakim celu mierzyć produktywność programistów?

Case study BlueRider.Software: Authentic Authism, czyli jak zrozumieć autyzm dzięki technologii

LinkedIn partnerem SoDA. Dołącz do nowego cyklu webinarów