SoDA

Co zyskujesz z ławeczką SoDA?

Jedną z najbardziej docenianych przez firmy członkowskie aktywności SoDA jest “ławeczka”. Określenie to, dobrze znane wśród deweloperów, wzięło się od sportowej “ławki rezerwowych”, na której zawodnicy czekają na wejście do gry. Podobnie jak w sporcie, sodowa ławeczka oznacza miejsce oczekiwania na zlecenie i umożliwia “wypożyczenie” pracowników z branży na potrzeby konkretnego projektu/zlecenia. Chęć przyjęcia lub użyczenia czasu pracy programisty ogłasza się na specjalnych kanałach Slack — bench_ask i bench_own. Od początku działalności organizacji, użytkownicy wymienili tam ze sobą aż 7000 wiadomości!

“Zostałam zatrudniona w firmie Spyrosoft w głównej mierze do rozwinięcia współpracy ławeczkowej z innymi firmami. W ciągu tego czasu, dzięki wypożyczeniu specjalistów zdobyliśmy kilkunastu nowych klientów, niezliczoną ilość projektów u istniejących klientów, jak udało nam się również zaangażować naszych specjalistów w ponad 30 projektów w innych firmach. O skuteczności tego rozwiązania może też świadczyć fakt, że zespół obsługujący sodową ławeczkę rozrósł się w ciągu ostatniego roku z jednej do pięciu osób.”

Jeśli “ławeczka” jest tak powszechną praktyką w branży, co przeważa za tym, by korzystać z niej w gronie SoDA?

  1. Eksperci — SoDA skupia ponad 160 firm, co daje niemal 27 000 pracowników z całej Polski. Wśród nich znajdują się programiści z doświadczeniem w niemal wszystkich branżach i technologiach.
  2. Publikowanie i szukanie ogłoszeń jest proste — odbywa się na dedykowanych kanałach Slack w zamkniętym Workspace SoDA.
  3. Bezpieczeństwo — ławeczka odbywa się w sprawdzonym gronie zaufanych firm, a jej działanie regulują dobre praktyki SoDA.
  4. Wymiana Leadów — można również odstąpić/przyjąć klienta lub projekt do realizacji.
  5. Oszczędność — zamiast zatrudniać pracownika pod konkretne zlecenie — można skorzystać z eksperta innej firmy. Podobnie — gdy pracownik będzie bardziej dostępny, może przydać się przy projekcie innej firmy.

Ten ostatni aspekt, podkreślają także sami właściciele firm członkowskich SoDA:

“Ławeczka to core współpracy biznesowej w SoDA. Jestem przy niej zanim założyliśmy organizację, a rezultaty jej stosowania przerosły moje oczekiwania biznesowe. Możecie śmiało liczyć na co najmniej 15% większe przychody jeśli będziecie z niej korzystać.”

Jakie inne wartości z obecności w SoDA widzą członkowie organizacji? O tym już wkrótce w kolejnych artkułach.

Najnowsze artykuły

Najnowsze artykuły

Apel SoDA do Prezesa Rady Ministrów

AR w e-commerce: perspektywy, przewidywania, stan rynku

Sztuczna inteligencja w samochodach autonomicznych. Wywiad z Kubą Walińskim, CEO w Happy Team