SoDA

W SoDA korzysta każdy — wsparcie dla mniejszych, średnich i dużych software house’ów.

Jako organizacja SoDA od kilku lat reprezentujemy branżę IT w mediach ogólnopolskich oraz za granicą. Skrupulatnie zbieramy informacje o wyzwaniach, trendach i przewidywaniach dotyczących rynku oraz wyciągamy wnioski. Oprócz działań globalnych skupiamy się także na budowaniu społeczności wewnątrz organizacji, dlatego w naszych strukturach wspieramy nie tylko duże firmy z branży technologicznej, ale też te mniejsze, które chcą czerpać wiedzę i doświadczenie innych garściami.

Firmy, które chcą dołączyć do naszej organizacji często zadają pytanie, czy jako mniejsze przedsiębiorstwa, które dopiero się rozwijają i zatrudniają kilku lub kilkunastu pracowników znajdą dla siebie przestrzeń do rozwoju w SoDA tuż obok dużych game changer-ów. Odpowiedź jest oczywista — TAK! 

Warto wiedzieć, że wśród firm członkowskich ponad 50% zatrudnia mniej niż 50 pracowników. Takie połączenie małych i dużych software house’ów pozwala na fuzję doświadczeń i dzielenie się know-how na każdym etapie rozwoju. Mniejsze firmy przyznają, że dzięki spotkaniom i dyskusjom na Slacku SoDA mogą przyglądać się większym graczom, którzy przeszli już taką samą drogę jak oni (łatwiej jest przecież uczyć się na cudzych błędach, niż popełniać swoje, nieprawdaż?). Chętnie czerpią też z wiedzy w zakresie zatrudniania pracowników (również obcokrajowców), wynagrodzeń, czy szukają porad dotyczących marketingu, HR, sprzedaży, finansów i strategii biznesowych.

Firmy w SoDA
firmy SoDA — liczba pracowników

Stawiamy na edukację

Firmy, które zatrudniają mniejszą liczbę pracowników chcą rozwijać się dynamicznie i nabywać nowe umiejętności. Dzięki temu będą mogły przyspieszyć proces pozyskiwania nowych kontaktów i klientów. Często rozwój nowych projektów wiąże się także z zatrudnianiem lub wynajmowaniem na czas określony pracowników z tzw. ławeczki. Nie jest to skomplikowane, ale wymaga sporo uwagi, jak i dopełnienia kilku formalności prawnych. W SoDA z łatwością można nabyć taką wiedzę i doświadczenie, dzięki platformie SoDA Academy, czy licznym webinarom i spotkaniom z praktykami biznesu. A sama ławka w SoDA odbywa się na prostych zasadach w zaufanym gronie.

Wiemy, jak ważna jest edukacja dla naszych firm członkowskich, dlatego cały czas mogą korzystać z dostępnych szkoleń — nie tylko dla programistów, a także dla zespołów rekrutacyjnych, marketingowych, czy sprzedażowych. Wiedzę mogą także poszerzać managerowie i właściciele, co umożliwi wdrażanie nowych pomysłów i optymalizację codziennej pracy. Pracownicy firm członkowskich chętnie uczestniczą w webinarach online, które są swobodną przestrzenią do zdobywania interesującej wiedzy, a także na zadawanie pytań. Także na bieżąco reagujemy na to, co dzieje się w branży i tworzymy badania, raporty oraz statystyki, które wspierają i pogłębiają insighty biznesowe firm członkowskich.

Swobodny networking IT — kluczowa misja SoDA

Dla całej branży IT bez względu na wielkość firmy bardzo ważny jest networking, czyli poznawanie specjalistów w branży, wymiana wizytówek i nawiązywanie długofalowych relacji biznesowych. To ogromna wartość w całym sektorze, dlatego niezmiennie udostępniamy możliwość integrowania się firm członkowskich w trakcie dedykowanych spotkań, a także onlne — na komunikatorze Slack, który angażuje blisko 200 firm IT, w tym ponad 2000 użytkowników. Warto wiedzieć, że wszystkie firmy członkowskie to społeczność wielkości ponad 50 000 pracowników.

SoDA organizuje spotkania SoDA Breakfast oraz SoDA Connect. Te pierwsze skupiają kadry zarządzające, a drugie są zorganizowane specjalnie dla pracowników firm członkowskich. SoDA Breakfast to okazja do matchmakingu i wymiany potrzeb, które narastają wraz z dynamicznym rozwojem firm. Natomiast SoDA Connect to wyjątkowa przestrzeń do wymiany wiedzy i dzielenia się wartościowymi, biznesowymi poradami.

Dla tych, którzy najchętniej integrują się online przygotowaliśmy zamknięty komunikator Slack SoDA. W tej wirtualnej przestrzeni każdy może zadać pytanie, podzielić się refleksją związaną z branżą, a także wystawić ogłoszenie w ramach tzw. ławeczki o wymianie pracowników lub chęci pozyskania leadów. Najpopularniejsze kanały  dyskusyjne dotyczą kwestii prawnych, wydarzeń SoDA, a także wsparcia w zakresie zatrudniania nowych pracowników.

Dotacje i wsparcie prawne

Firmy chętnie korzystają także z doświadczenia i wiedzy naszego komitetu Public Advocacy. Wspieramy mniejsze, średnie i duże software house w sprawach związanych m.in. z zatrudnianiem cudzoziemców — programem Poland Business Harbour, dotacjami związanymi z ekspansją zagraniczną, dofinansowaniami targów, badaniami i rozwojem tzw. B+R, IP Box’em, estońskim CIT-em, systemem podatkowym np. Polskim Ładem czy działaniami na poziomie centralnym lub regionalnym.

Najnowsze artykuły

Najnowsze artykuły

Apel SoDA do Prezesa Rady Ministrów

AR w e-commerce: perspektywy, przewidywania, stan rynku

Sztuczna inteligencja w samochodach autonomicznych. Wywiad z Kubą Walińskim, CEO w Happy Team