SoDA

SoDA oraz IT Ukraine Association podpisały porozumienie o współpracy — informacja prasowa

Dwie największe organizacje IT Polski i Ukrainy od początku wybuchu wojny pozostają w bliskich relacjach. Teraz, poprzez sformalizowanie partnerstwa, Software Development Association Poland (SoDA) oraz IT Ukraine Association, chcą ugruntować współpracę branżową. Organizacje podpisały bezterminowe Memorandum of Understanding.

– Z przyjemnością ogłaszam pogłębienie naszych wzajemnych powiązań ze wspierającą nas społecznością Tech w Polsce. To memorandum umocni naszą współpracę z SoDA, dając nowe możliwości firmom członkowskim obu krajów

Zawarte porozumienie ma na celu ugruntowanie partnerstwa nie tylko między organizacjami, ale również pomiędzy społecznościami IT Ukrainy i Polski. Wspólne korzyści mają zostać osiągnięte poprzez wymianę wiedzy, doświadczeń i najlepszych praktyk z obu krajów.

– Już od pierwszych dni wojny w Ukrainie, podjęliśmy wiele działań, które miały na celu pomóc zarówno uchodźcom przyjeżdżającym do Polski, jak i tym, którzy zostali na froncie wojennym. Wierzę, że podpisanie partnerstwa z IT Ukraine Association jest kolejnym naturalnym krokiem, nie tylko w stronę wsparcia naszych wschodnich sąsiadów, ale i rozwoju branży IT w Europie

Połączenie sił w obszarze technologii informacyjnych oraz perspektywa wschodnioeuropejskiego hubu technologicznego będą jednymi z tematów poruszanych podczas wrześniowej SoDA Conference 2022 z udziałem przedstawicieli IT Ukraine Association.

Najnowsze artykuły

Najnowsze artykuły

Case study Cańbi: W jakim celu mierzyć produktywność programistów?

Case study BlueRider.Software: Authentic Authism, czyli jak zrozumieć autyzm dzięki technologii

LinkedIn partnerem SoDA. Dołącz do nowego cyklu webinarów