SoDA

SoDA Case study: Jak Intellias stał się Top Tech Employerem?

W SoDA cieszymy się z każdego sukcesu naszych firm członkowskich i bardzo chętnie je promujemy. W ubiegłym roku firma technologiczna Intellias otrzymała tytuł Top Tech Employer w branży. Zapytaliśmy o ich wartości, plany na 2023 rok, a także jak SoDA wpływa na rozwój pracowników Intellias w myśl zasady Growth mindset. Szczegóły przedstawiła w rozmowie Iryna Yurkovska-Oliiarnyk, PR Specialist.

Co Waszym zdaniem wpłynęło na przyznanie tytułu Top Tech Employer? 

W Intellias wspieramy kulturę równości, otwartości, szacunku i zaufania w każdym procesie – od codziennych zadań po globalne decyzje. Ważne jest dla nas również, aby specjaliści mieli wszelkie możliwości rozwoju zawodowego. To sprawia, że ​​Intellias to miejsce, w którym można wygodnie pracować i wspólnie z zespołem osiągać najlepsze wyniki w każdym biurze firmy w każdym zakątku świata.

Obecnie biura firmy znajdują się w miastach Polski, Ukrainy, Chorwacji, Bułgarii, Hiszpanii i Portugalii. Ponadto przygotowujemy się do otwarcia biur w Indiach i Kolumbii. Po przejęciu firmy IT Digitally Inspired z biurem pod Londynem, Intellias rozszerzył swoją obecność w Wielkiej Brytanii. Jesteśmy również reprezentowani w Niemczech, USA i Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Przynależność do polskiej społeczności IT jest dla nas niezwykle ważna i jesteśmy dumni, że możemy być jej częścią. Firma otworzyła swoje pierwsze biuro w Krakowie w 2019 roku, a w 2022 roku zaczęły funkcjonować również biura w Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu. Rośniemy razem z polską społecznością IT.

Od kilku lat Intellias jest jednym z najlepszych pracodawców IT według DOU – największej społeczności IT na Ukrainie. W 2020 i 2021 roku firma otrzymała ten sam tytuł od Forbesa i EY Ukraine. Zdobyte doświadczenie wdrażamy w polskich lokalizacjach firmy i stale doskonalimy.

Specjaliści IT, którzy wzięli udział w ankiecie Top Tech Employer platformy Bulldog.job, ocenili firmę Intellias z najwyższymi wynikami w 6 kategoriach. Wśród głównych kryteriów wyboru znajduje się zarówno satysfakcja pracowników z pracy, jak i zgodność z nowoczesnymi rynkowymi standardami technologii i praktyk programistycznych.

W jaki sposób Wasi pracownicy się rozwijają w codziennej pracy? Jakie rozwiązania stosujecie – warsztaty, szkolenia, dofinansowania?

Intellias zapewnia specjalistom różne możliwości szkolenia zawodowego i rozwoju. Rozwój biznesu stwarza nowe możliwości dla specjalistów firmy, a wzrost i rozwój ludzi zapewnia z kolei wzmocnienie biznesu. Intellias stale inwestuje w kształcenie i rozwój swoich specjalistów.

Firma zachęca do podejścia Growth mindset, które zapewnia wiele możliwości rozwoju zawodowego naszych specjalistów. Takie podejście jest jedną z wartości firmy – nad jej doskonaleniem nieustannie pracujemy. W 2022 roku uruchomiliśmy szereg projektów edukacyjnych oraz zwiększyliśmy udział naszych inżynierów w programach edukacyjnych.

W szczególności uruchomiliśmy program grupowy Engineering Upskill program Middle2Seniors, którego wykładowcami są nasi doświadczeni inżynierowie, a celem jest pomoc inżynierom średniego szczebla w szybkim przygotowaniu się do przejścia na kolejny poziom.

Ponadto w ramach inicjatywy e-learningowej zapewniliśmy bezpłatny dostęp do wiodących platform do nauki online. Uruchomiliśmy program IntelliPerson, który przewiduje specjalne nagrody dla tych, którzy dzielą się swoją wiedzą, pomagają współpracownikom wzrastać i rozwijać się w firmie. Kolejną inicjatywą programu IntelliLeader jest modułowy program przywództwa opracowany wspólnie z Kyiv School of Economics. Jego uruchomienie zaplanowaliśmy na początek 2023 roku.

Ponadto wprowadziliśmy program IntelliMentorship, zupełnie nowe podejście do mentoringu, które zapewnia rozwój zawodowy naszym inżynierom poprzez otrzymywanie informacji zwrotnych w czasie rzeczywistym od bardziej doświadczonego kolegi z tym samym stosem technologii.

W planach na 2023 rok jest poszerzenie możliwości edukacyjnych, stworzenie nowych projektów, które zapewnią naszym specjalistom jeszcze więcej miejsca na szkolenia i rozwój.

Jakie są wartości Intellias i jak to wpływa na samopoczucie pracowników?

Ludzkość jest podstawą Intellias i pozostaje taką bez względu na to, jak szybko się rozwijamy. Cenimy czas specjalistów i work-life balance, dlatego opracowaliśmy koncepcję IntelliSmartWorkplaces. Pozwala samodzielnie wybrać dogodny format pracy – w domu, zdalnie lub łącząc obie możliwości.

Intellias wspiera stan emocjonalny każdego pracownika poprzez wewnętrzny portal korporacyjny IntelliCare. Platforma zawiera wiele możliwości interakcji: spotkanie grupowe z psychoterapeutą, sesję indywidualną oraz obszerną bazę danych zawierającą wszystkie niezbędne informacje pomocnicze, np. przydatne zasoby do samopomocy.

Biura firmy dają możliwość odprężenia i relaksu dzięki specjalnie wyposażonym przestrzeniom. Dodatkowo w krakowskim biurze znajduje się pokój dziecięcy. Specjaliści w razie potrzeby mogą zostawić tam swoje dzieci, a zaopiekuje się nimi niania.

Firma kieruje się zasadą biznesu odpowiedzialnego społecznie, potwierdzając to swoimi inicjatywami CSR. Jednym z priorytetów strategii CSR firmy Intellias jest zrównoważony rozwój inteligentnych i ekologicznych miast. Intellias aktywnie rozwija kulturę rowerową i ekomobilną. Tak, specjaliści krakowskiego biura mają możliwość wypożyczenia rowerków dziecięcych, dzięki czemu spędzają jeszcze więcej czasu z korzyścią dla całej rodziny.

Wspieramy ważne społecznie projekty. Intellias podpisała Women Empowerment Principles i dołączyła do globalnego ruchu na rzecz równości płci w miejscu pracy i w społeczeństwie. Firma stworzyła społeczność korporacyjną IntelliWomen – przestrzeń, w której specjalistki dzielą się swoim doświadczeniem i wsparciem.


Jak portal Career Hub wpływa na rozwój pracowników? Jakie mają z tego korzyści?

Ważne jest dla nas, aby ścieżka rozwoju i szkolenia zawodowego w firmie była prosta i skuteczna. Zebraliśmy wszystkie możliwości w jednym miejscu, wystarczy, że specjalista wciśnie guzik – i wybierze najlepszą dla siebie. Tworząc wewnętrzny portal korporacyjny Career Hub postawiliśmy człowieka w centrum firmy i pomogliśmy mu samodzielnie zarządzać wszystkimi usługami niezbędnymi do jego rozwoju zawodowego. Specjaliści Intellias skutecznie korzystają z Career Hub od listopada 2021 roku.

Platforma to najwygodniejszy i najbardziej przejrzysty sposób zarządzania swoją karierą. Tutaj łączą się wszystkie możliwości zawodowe: począwszy od informacji zwrotnej, testowania umiejętności, szkoleń, mentoringu, a skończywszy na rotacji, relokacji i przeglądzie wynagrodzeń i świadczeń.

Jak wygląda crowdfunding w Intellias? Jakie są najciekawsze projekty, inicjatywy, którymi chcielibyście się pochwalić?

W 2021 roku uruchomiliśmy platformę crowdfundingową IntelliShare, która umożliwia specjalistom Intellias tworzenie własnych projektów społecznych i wspieranie pomysłów kolegów.

Od czasu rosyjskiej inwazji na Ukrainę na pełną skalę platforma pomaga w przeprowadzaniu scentralizowanych, na szeroką skalę zbiórek funduszy na wsparcie zmobilizowanych kolegów, ich bliskich i ogólnie obrońców. W sumie zespół Intellias zebrał ponad 1 milion dolarów wsparcia dla Sił Zbrojnych – i ta liczba wciąż rośnie.

Jakie są Wasze plany na rozwój w 2023 roku i w dłuższej perspektywie?

Przyszły rok będzie dla Intellias rokiem kontynuacji strategii globalizacyjnej, w tym rozwoju centrów rozwojowych za granicą, które firma otworzyła w 2022 roku. Pomimo wszystkich wyzwań minionego roku tempo globalizacji znacznie przerosło oczekiwania. W sumie Intellias otworzył w 2022 roku 10 nowych lokalizacji, w tym trzy w Polsce.

Rozwój kultury korporacyjnej przy jednoczesnym wzroście liczby specjalistów jest dla nas bardzo ważny. W biurach Intellias we wszystkich zakątkach świata firma realizuje programy edukacyjne, mentoringowe i projekty wspierające zdrowie psychiczne. Kolejnym celem Intellias na rok 2023 będzie skuteczna realizacja Business Continuity Plan oraz zapewnienie komfortowych i bezpiecznych warunków pracy naszym specjalistom.

Na Ukrainie w 2023 roku firma będzie nadal maksymalnie dążyć do zwycięstwa, w szczególności poprzez realizację projektów CSR wspierających Siły Zbrojne Ukrainy.

W jaki sposób SoDA wspiera Intellias w rozwoju pracowników?

SoDA zrzesza znakomitych specjalistów i specjalistek, tworząc z nimi wspólną przestrzeń wymiany doświadczeń, rozwoju zawodowego. Intellias jest podekscytowany, że może być częścią SoDA, dzielić się swoją wiedzą i wspólnie tworzyć nowe możliwości odkrywania i znajdowania talentów.

Kilka słów o Intellias

Intellias to globalna firma usługowa i konsultingowa IT zatrudniająca ponad 3200 specjalistów. Centra rozwoju firmy znajdują się w Polsce, Ukrainie, Wielkiej Brytanii, Chorwacji, Bułgarii, Portugalii, Hiszpanii, Kolumbii i Indiach. Intellias jest również reprezentowany w Niemczech, USA i Zjednoczonych Emiratach Arabskich. 

Firma zajmuje się tworzeniem kompleksowego oprogramowania oraz świadczeniem profesjonalnych usług, specjalizując się w rozwiązaniach technologicznych, branży motoryzacyjnej, systemach nawigacyjnych, technologiach finansowych i telekomunikacyjnych. Produkty technologiczne opracowane przez inżynierów Intellias są używane przez ponad 2 miliardy ludzi na całym świecie. W latach 2021 oraz 2022 firma otrzymała tytuł najlepszego pracodawcy IT według Forbesa i EY Ukraina. Intellias jest uznany za Top Tech Employer według wyników badań polskiego portalu Bulldogjob. 

Najnowsze artykuły

Najnowsze artykuły

Apel SoDA do Prezesa Rady Ministrów

AR w e-commerce: perspektywy, przewidywania, stan rynku

Sztuczna inteligencja w samochodach autonomicznych. Wywiad z Kubą Walińskim, CEO w Happy Team