SoDA

Raport Płacowy SoDA – poznaj korzyści dla Twojego biznesu i pracowników

15 stycznia 2024 roku rozpoczęła się trzecia edycja Badania Płacowego SoDA, skierowanego do firm zrzeszonych w SoDA. Badanie potrwa przez cały styczeń, a jego celem jest dostarczenie rzetelnych informacji dotyczących wynagrodzeń pracowników w branży IT.

Na rynku IT istnieje wiele zestawień płac bazujących na ogłoszeniach o pracę, brakuje jednak porównań opartych na rzeczywistych zarobkach pracowników. Raport Płacowy SoDA to inicjatywa mająca na celu dostarczenie dokładnych i realnych danych na temat pensji wśród deweloperów i innych specjalistów IT. 

Porównanie rzeczywistych wynagrodzeń

Jednym z kluczowych elementów raportu będzie możliwość porównania faktycznych wynagrodzeń na różnych stanowiskach, uwzględniając doświadczenie zawodowe oraz regiony Polski. To pozwoli firmom ocenić, czy są konkurencyjne w kontekście płacowym oraz zrozumieć, czy istnieją obszary, w których warto wprowadzić korekty.

Rotacja w IT

Raport Płacowy SoDA zbada też zjawisko rotacji pracowników, które jest powszechne w branży IT. Analiza przyczyn tego zjawiska pozwoli firmom lepiej zrozumieć, jakie czynniki wpływają na decyzje pracowników o zmianie pracy oraz jak skutecznie zatrzymać utalentowany personel.

Prognoza wzrostu lub spadku wynagrodzeń 

Badanie płacowe SoDA będzie zawierało prognozy dotyczące wysokości wynagrodzeń w kolejnym roku, odpowiadając na pytanie, czy firmy planują wprowadzić podwyżki i w jakiej wysokości. To istotne informacje dla pracowników, ale również dla przedsiębiorców planujących strategie płacowe na przyszłość.

Benefity pozapłacowe

Oprócz aspektów płacowych, raport skupi się również na trendach w zakresie benefitów pozapłacowych oferowanych przez polskie software house’y. Biorąc pod uwagę konkurencyjność rynku pracy, świadczenia dodatkowe stają się istotnym narzędziem rekrutacyjnym i retencyjnym. W raporcie nie braknie także informacji o najważniejszych trendach w oparciu o wywiad z działami HR firm z branży IT. 

Zachęcamy wszystkie firmy zrzeszone w SoDA do aktywnego udziału w badaniu! Raport SoDA to prawdziwa kopalnia wiedzy, która pozwoli zaplanować budżet firmy na kolejny rok. 

Dostęp do Raportu Płacowego


Każda firma członkowska SoDA, która weźmie udział w badaniu płacowym (wypełni ankietę i arkusz) bezpłatnie otrzyma pełną wersję Raportu Płacowego SoDA wraz z benchmarkiem (porównanie płac w swojej firmie z ogólną sytuacją rynkową).

Dla pozostałych firm Raport Płacowy SoDA w wersji podstawowej, bez benchmarku, będzie dostępny odpłatnie w cenie 15 tys. PLN (netto). Członkowie SoDA (którzy nie wezmą udziału w badaniu) mogą liczyć na rabat w wysokości 15%. 


_________________________________________________________________________

Zapraszamy na spotkanie online! 22 stycznia 2024 r. (poniedziałek) godz. 11:00 

Spotkanie będzie przeprowadzone w formule warsztatowej. Maciej Orczykowski (Valueships) zaprezentuje ankietę oraz arkusz, a także wyjaśni jak wypełnić poszczególne elementy Raportu Płacowego SoDA krok po kroku. Po prezentacji odbędzie się panel pytań i odpowiedzi z udziałem ekspertów, tworzących raport – Agnieszki Pogrzeby (Future Processing), Anny Kołodziejczyk (Spyrosoft) oraz z Macieja Orczykowskiego (Valueships). 

Więcej informacji udzieli Aleksandra Brzuzy – aleksandra.brzuzy@sodapl.com

Najnowsze artykuły

Najnowsze artykuły

AR w e-commerce: perspektywy, przewidywania, stan rynku

Sztuczna inteligencja w samochodach autonomicznych. Wywiad z Kubą Walińskim, CEO w Happy Team

US One Stop Shop: Opracowanie strategii wejścia na rynek podczas rozwijania firmy technologicznej w USA