SoDA

Great Place To Work 2023. Firmy SoDA wśród laureatów

W piętnastej polskiej edycji konkursu Great Place To Work®, której zwieńczeniem było ogłoszenie laureatów Najlepszych Miejsc Pracy™ Polska 2023, uhonorowano firmy, które na co dzień rozwijają się z SoDA. 

Tegoroczna edycja konkursu przyniosła rekordowe osiągnięcia. W historii polskiego konkursu, jeszcze nigdy nie udało się wyłonić aż 45 laureatów, co stanowi wyraz niezwykłej dynamiki i zaangażowania polskich firm w tworzenie atrakcyjnych miejsc pracy. 

Wzrasta świadomość tworzenia przyjaznych miejsc pracy

Wyniki badania przeprowadzonego przez Great Place To Work® wskazują na istotny trend – aż 90% pracowników laureatów konkursu potwierdziło, że pracuje w miejscu, które spełnia najwyższe standardy jakości. To znaczący wynik, który nie tylko potwierdza wysoką jakość środowiska pracy w tych firmach, ale także stanowi znakomitą rekomendację dla potencjalnych pracowników i klientów.

Co więcej, aż 94% pracowników wysoko oceniło standardy etyczne obowiązujące w ich firmach, a 89% wyraziło pozytywną opinię o umiejętnościach przywódczych przełożonych, doceniając, że zwracają oni uwagę na indywidualne potrzeby pracowników.

Firmy SoDA nagrodzone w konkursie

Wśród firm zatrudniających poniżej 500 osób, na szczycie podium stanęła firma Idego Group, co potwierdza, że również w średniej wielkości przedsiębiorstwach można stworzyć inspirujące i efektywne miejsce pracy. Oto lista firm członkowskich SoDA, które znalazły się w rankingu: 

Najlepsze Miejsca Pracy™ Polska 2023

Kategoria firm zatrudniających poniżej 500 osób

Najlepsze Miejsca Pracy™ Polska 2023

Kategoria firm zatrudniających od 500 osób wzwyż

W tegorocznym konkursie, jeszcze więcej powodów do dumy może mieć Idego Group. Firma nie tylko zdobyła pierwsze miejsce na liście głównej w kategorii firm średnich, ale także zajęła pierwszą pozycję na liście miejsc pracy szczególnie docenianych przez pokolenie „milenialsów”.

Najlepsze Miejsca Pracy™ dla Milenialsów Polska 2023

  • 1. miejsce – Idego Group
  • 2. miejsce – WP Engine Poland
  • 3. miejsce – The Software House
    (…)
  • 6. miejsce – SoftServe Poland

Zapytaliśmy Idego Group o ich przepis na satysfakcję pracowników:

Są pewne cechy dobrej firmy, które sprawiają, że satysfakcja z pracy rośnie. Tym, co z pewnością nas wyróżnia jest uważność. Słuchamy ludzi, analizujemy wewnętrzne nastroje, definiujemy wyzwania i działamy, tak, by praca była komfortowa. Prowadzimy rozmowy, jesteśmy otwarci na pytania i przede wszystkim zbudowaliśmy mocne fundamenty oparte na zaufaniu i płaskiej strukturze, co zdecydowanie pomaga w komunikacji. Wiemy, że dużą rolę w tym sukcesie odgrywają ludzie, dlatego ważnym elementem jest też integracja. Oczywiście w Idego każdy może pracować, skąd chce, ale mając w ofercie jeden z bardziej unikatowych benefitów — Hacker House — mamy okazję widywać się i poznawać na żywo, co bardzo wspiera nasze relacje. Nie każdy dzień musi wyglądać jak kolorowy obrazek, dla nas najważniejsze jest niewymuszone i autentyczne działanie. Dzięki temu w Idego każdy może dobrze się czuć i być sobą.

– powiedziała Justyna Łysoń, Employer Branding Specialist w Idego Group.

Konkurs Great Place To Work nie tylko wyróżnia najbardziej atrakcyjne miejsca pracy w kraju, ale także stanowi inspirację i wyznacza standardy dla innych firm, które dążą do tworzenia lepszych warunków pracy dla swoich pracowników. Duma pracowników to jeden z kluczowych kryteriów sukcesu, który każda firma może osiągnąć, jeśli podejdzie do tematu świadomie i z zaangażowaniem.

Gratulujemy wszystkim firmom członkowskim SoDA, które zostały wyróżnione w tym prestiżowym konkursie. Cieszymy się, że możemy również dbać o rozwój Waszych pracowników, zapewniając stały dostęp do wiedzy, know-how oraz doświadczenia ekspertów z branży.

______________________________________________________

Pełną listę laureatów znajdziecie na stronie internetowej: https://www.greatplacetowork.pl/zasoby/aktualnosci/great-place-to-work-oglosil-liste-najlepszych-miejsc-pracy-polska-2023-tegoroczna-lista-liczy-az-45-laureatow 

Najnowsze artykuły

Najnowsze artykuły

AR w e-commerce: perspektywy, przewidywania, stan rynku

Sztuczna inteligencja w samochodach autonomicznych. Wywiad z Kubą Walińskim, CEO w Happy Team

US One Stop Shop: Opracowanie strategii wejścia na rynek podczas rozwijania firmy technologicznej w USA