Webinar SoDA: Hackowanie stresu – obalanie mitów, odkrywanie korzyści, rady na toksyczny wpływ stresu na myślenie, zachowania, efektywność

03.12.2024
11:00 – 12:00

Zapraszamy na kolejny webinar SoDA z cyklu spotkań dotyczących zdrowia psychicznego. 

Temat: Hackowanie stresu – obalanie mitów, odkrywanie korzyści, rady na toksyczny wpływ stresu na myślenie, zachowania, efektywność

Podczas spotkania przyjrzymy się bliżej temu zjawisku, obalimy popularne mity i odkryjemy, jak stres wpływa na nasze myślenie i podejmowanie decyzji.

  • Mity na temat stresu: najczęstsze nieporozumienia dotyczące stresu i jego skutków.
  • Wpływ stresu na mózg: stres zmienia nasze myślenie i zachowanie.
  • Strategie radzenia sobie ze stresem: narzędzia i techniki, które pomogą Ci zmniejszyć poziom stresu i poprawić efektywność.
  • Optymalizacja myślenia w warunkach stresu: Jak podejmować lepsze decyzje pod presją. A może lepiej nie podejmować wtedy decyzji?

Prelegentka: Dr Małgorzata Wypych, psycholożka, interwentka kryzysowa, prezeska Mental HealthCenter, specjalista w zakresie interwencji psychologicznej i zarządzania stresem w incydentach o charakterze krytycznym (International Critical Incident Stress Foundation), autorka licznych publikacji w zakresie konsekwencji psychologicznych pracy i wsparcia psychologicznego w ratownictwie medycznym, wykładowca, trener z zakresu budowania odporności, wsparcia koleżeńskiego, systemowego wsparcia pracowników w organizacjach. Posiada 10 lat doświadczenia pracy jako psycholog w ratownictwie medycznym, od 7 lat wdraża w Mental Health Center programy systemowego wsparcia psychologicznego w organizacjach, Business Development & Sales Manager w Mental Health Help Line.

Partnerzy:

  • Mental Health Center – projektowanie wsparcia psychologicznego w organizacjach, szkolenia w zakresie pierwszej pomocy psychologicznej dla menedżerów i pracowników, interwencje w sytuacjach związanych z depresją pracownika, śmiercią, uzależnieniami.
  • Mental Health Helpline – bezpieczne i profesjonalne miejsce wsparcia psychologicznego w przestrzeni wirtualnej, umożliwia spotkanie pracowników organizacji ze specjalistami zdrowia psychicznego (psychologami, psychoterapeutami, interwentami) w celu pomocy w rozwiązaniu sytuacji kryzysowych.

Spotkanie otwarte dla wszystkich zainteresowanych.